Acasă Sport David Popovici obține medalie după medalie. Încă un aur la Campionatul Naţional...

David Popovici obține medalie după medalie. Încă un aur la Campionatul Naţional în bazin de 25 de metri

0

David Popovici a câştigat, vineri, medalia de aur în proba de 200 m liber din cadrul Campionatului Naţional în bazin de 25 de metri, competiţie care are loc la Otopeni.

Popovici, legitimat la CS Dinamo, a încheiat proba într-un minut, 43 de secunde şi o sutime.

Pe locul doi s-a clasat Vlad Stancu (1:45.38), iar pe trei a terminat Mihai Gergely (1:45.64)

Joi, Popovici a triumfat la 100 de metri liber.

Elevul antrenorului Adrian Rădulescu va concura sâmbătă la 100 m mixt şi duminică la 50 m liber.

Campionatul Naţional de înot de la Otopeni este o competiţie test în vederea Campionatului European în bazin de 25 de metri, programat luna viitoare (5-10 decembrie), tot la Otopeni.